top of page

Zniesienie 2% PCC i start programu Bezpieczny Kredyt 2%: Dwie rewolucyjne zmiany na rynku nieruchomo


W ostatnim czasie rynek nieruchomości przeszedł istotne zmiany, które mogą zdecydowanie wpłynąć na decyzje osób planujących zakup pierwszego mieszkania. Dwie kluczowe zmiany to zniesienie 2% podatku PCC i wprowadzenie programu Bezpieczny Kredyt 2%. Pozwolą one na oszczędność tysięcy złotych i ułatwią proces zakupu nieruchomości. Przyjrzyjmy się temu bliżej.


Zniesienie 2% PCC


Sejm znowelizował ustawę o podatku od czynności cywilnoprawnych, co oznacza, że 2% PCC na zakup pierwszego mieszkania zostaje zniesione. Dla przyszłych właścicieli, to ogromna oszczędność. Przykładowo, przy mieszkaniu za 500 tys. zł, to aż 10 tys. zł oszczędności!

Zmiana dotyczy sprzedaży prawa własności lokalu mieszkalnego, budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. Tylko osoby, które nie posiadły wcześniej żadnego z tych praw ani udziału w tych prawach (chyba, że ten udział nie przekraczał 50% i został nabyty w drodze dziedziczenia), będą mogły skorzystać z tej możliwości.

Teraz zmiany idą do Senatu, wracają do Sejmu i po 30 dniach od ogłoszenia powinny wejść w życie - mówimy tutaj o około 2-3 miesiącach.Program Bezpieczny Kredyt 2%


Drugą rewolucyjną zmianą jest wprowadzenie programu Bezpieczny Kredyt 2%, który rusza na początku lipca. W tym roku nie ma limitów - każdy, kto złoży dokumenty do banku i przejdzie pozytywnie weryfikację, otrzyma kredyt.

Oto przykładowe raty w programie "Bezpieczny Kredyt 2%" (na 30 lat):

  • 300 tys. zł - 1658 zł

  • 350 tys. zł - 1935 zł

  • 400 tys. zł - 2211 zł

  • 450 tys. zł - 2488 zł

  • 500 tys. zł - 2764 zł

  • 550 tys. zł - 3040 zł

  • 600 tys. zł - 3317 zł

Co więcej, realne oprocentowanie wyniesie poniżej 3%, zablokowane na 10 lat. Raty są malejące, każda

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page